Вітаю Вас, шановні відвідувачі нашого ресурсу.
Сьогодні, пропоную вам, поговорити про так звану банківську комісію за обслуговування кредиту. Законність нарахування та стягнення комісії за обслуговування кредиту, і про те, чи можна, звернувшись за юридичними послугами до кредитного юриста позбутися від неї, а то й повернути кошти.
І так, комісія за обслуговування кредиту - найчастіше, це сплата відповідно до умов кредитного договору, щомісячної суми банку, за надання останнім інформації про кредит (сума залишку тіла кредиту, нарахованих відсотків, смс-інформування про суму щомісячного платежу, про зарахування оплати кредиту тощо) .
Як показує практика, комісія за обслуговування кредиту значно перевищує розмір відсотків, що нараховуються банком за кредитом.
Наприклад, із моїх останніх справ. Ідея-Банк, у кредитному договорі, встановив комісію за обслуговування кредиту у розмірі – 867,00 грн, щомісяця, тоді як відсотки за кредитом становили лише 279,00 грн, щомісяця.
Як бачимо, комісія за обслуговування кредиту, встановлена банком, практично втричі більша, ніж відсотки за кредитом.
Такі комісії, в кредитних договорах, встановлюють багато банків, наприклад: Ідея-Банк, Альфа-Банк, ПУМБ, ФорвардБанк, та багато інших.
Ось ми з'ясували, що таке комісія за обслуговування кредиту. Тепер пропоную поговорити про законність нарахування такої комісії.
У цьому нам допоможуть Закон України "Про споживче кредитування" та аналіз судової практики щодо такої категорії справ.
Відповідно до ст.11 Закону України "Про споживче кредитування": "Після укладення договору про споживчий кредит кредитодавець на вимогу споживача, але не частіше одного разу на місяць, у порядку та на умовах, передбачених договором про споживчий кредит, безоплатно повідомляє йому інформацію про поточний розмір його заборгованості , розмір суми кредиту, поверненої кредитодавцю, надає витяг з рахунку/рахунків (за їх наявності) щодо погашення заборгованості, зокрема інформацію про платежі за цим договором, які сплачені, які належить сплатити, дати сплати або періоди в часі та умови сплати таких сум (за можливості зазначення таких умов у виписці), а також іншу інформацію, надання якої передбачено цим Законом, іншими актами законодавства, а також договором споживчого кредиту."
Як бачимо, чинним законодавством чітко зазначено, що інформація про поточний розмір кредитної заборгованості, розмір суми кредиту, поверненої кредитодавцю, надає витяг з рахунку/рахунків (за їх наявності) щодо погашення заборгованості, зокрема інформацію про платежі за цим договором, які сплачені, які належить сплатити, дати сплати або періоди в часі та умови сплати таких сум (за можливості вказування таких умов у виписці), а також іншу інформацію, надання якої передбачено цим Законом, іншими актами законодавства, а також договором про споживчий кредит надається позичальнику - безкоштовно.
Цю ж позицію підтримує і судова практика у кредитних справах, наприклад, у ухвалі Верховного суду у справі № 583/3343/19 та у справі № 766/8096/20.
Тепер розберемо, що робити позичальнику, якщо у нього, у кредитному договорі, передбачено нарахування комісії за обслуговування кредиту та позичальник її справно сплачував?
У цьому випадку позичальник, має всі підстави для звернення з позовною заявою до суду, в якому треба просити суд про "визнання окремих пунктів договору недійсними" та "зобов'язати банк зарахувати комісію за обслуговування кредиту в тіло кредит" або "стягнути на користь позичальника переплату" за кредитним договором.
Звернувшись до юриста Тараса Підодвірного, за первинною юридичною консультацією, Ви дізнаєтесь, чи є у Вас підстави для подання позову до суду, яка перспектива у цій справі. А довіривши юристу Тарасу Підодвірному ведення такої справи, Ви отримаєте необхідний результат.
Адже при підготовці позовної заяви буде використано лише актуальну судову практику з кредитних спорів та необхідну аргументацію з посиланням на чинне законодавство.
Звернувшись до нас, Ви зможете отримати професійну консультацію та допомогу юриста за прийнятною ціною та по всій території України.
תגובות